URBAN

Gencligin potansiyel adresi

AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

Paylaş

İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı

YazarMesaj
blade.ozgur
Administrator
 Administrator
blade.ozgur

Erkek Mesaj Sayısı : 245
Ruh Hali : İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı Karizm10

İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı Empty
MesajKonu: İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı   İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı I_icon_minitimeSalı Ağus. 19, 2008 1:20 pm

İnternetten şarkı indirme dönemi sona erdi!. Emniyet ilk kez internetten müzik indiren 112 kişi gözaltına alındı..

Türkiye’de ilk kez internet üzerinden müzik indirerek, başkalarının kullanımına açan kişilere operasyon yapıldı.

Soruşturma, MÜ-YAP’ın (Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği), telif hakkına sahip olduğu müzik parçalarının internet üzerinde dağıtımının yapıldığını söyleyerek şikayetçi olması üzerine açıldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan soruşturmada, internet kullanıcılarının “LimeWire” isimli programı kullanarak korsan müzik indirdikleri ve yine bu parçaları başkalarının alabilmeleri için kullanıma açtıkları tespit edildi.

Polis tarafından IP numaralarından önce bağlantı için kullandıkları telefon numaraları daha sonra da adresleri belirlenen korsan müzik dinleyen 112 kişi, gözaltına alındı.

Savcılık kararı ile bu kişilerin bilgisayarlarına incelenmek üzere el kondu. İfadeleri alınan korsan müzik dinleyicilerinin yaptıklarının suç olduğunu bilmediklerini söyledikleri belirtildi. Bilgisayarında korsan müzik parçaları bulunan A.K. (27) ifadesinde, “Birkaç kez sitelerden şarkı indirmiştim. Ancak bunların kullanıma açıldığından ve başkalarının bilgisayarıma girmesine izin verdiğimden haberim yoktu” dedi.
Çaylak Kullanıcı
Çaylak Kullanıcı
Nusio

Erkek Mesaj Sayısı : 108

MesajKonu: Geri: İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı   İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı I_icon_minitimeSalı Ağus. 19, 2008 10:23 pm

paulaşımınız için teşekkürler
funnymoney
Çaylak Kullanıcı
Çaylak Kullanıcı
funnymoney

Erkek Mesaj Sayısı : 109
Ruh Hali : İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı Stresl10

MesajKonu: Geri: İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı   İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı I_icon_minitimePerş. Ağus. 21, 2008 2:08 pm

öyle ya da böyle yasaklarla hiç bie yere gelineceğini zan etmiyorum. sıkıysa önüne geçin onu bunu tutuklamakla zor kullanmakla hiçbir meselenin halledildiğini görmedim son 27 yıldır!
cannavaro_21
Çaylak Kullanıcı
Çaylak Kullanıcı

Erkek Mesaj Sayısı : 57

MesajKonu: Geri: İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı   İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 23, 2008 9:42 pm

limewire tehlikeli iş valla ama ben kullanıyorum çok da memnunum ayıptır sölemesi:D:D

İnternetten yasadışı mp3 transferine hukuki işlemler başladı
1 sayfadaki 1 sayfası