URBAN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

URBAN

Gencligin potansiyel adresi
 
AnasayfaAramaKayıt OlGiriş yap

 

 filmler ve tanıtımları...

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
ecz_guven
Çaylak Kullanıcı
Çaylak Kullanıcı
ecz_guven

Erkek Mesaj Sayısı : 237
Kayıt tarihi : 22/08/08

filmler ve tanıtımları... Empty
MesajKonu: filmler ve tanıtımları...   filmler ve tanıtımları... I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 10:12 pm

VIZYONDAKI FILMLER

HOKKABAZ

(IMG:http://www.sineport.com/filmres/2006/hokkabaz.jpg)

Yönetmen: Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı
Oyuncular: Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Özlem Tekin, Tuna Orhan, Tuncer Salman, Ayça Abana, Bahtiyar Engin, Caner Alkaya

Senaryo: Cem Yılmaz
Görüntü Yönetmeni: Uğur İçbak
Müzik: Ozan Çolakoğlu
Kurgu: Engin Öztürk
Tür: Komedi

Editörün Notu: Cem Yılmaz'ın senaryosunu yazıp, boşrolünde yer aldığı, yönetmenliği ise Ali Taner Baltaci ile paylaştığı beklenen film "Hokkabaz" ile gülmeye hazır olun!

Konu: İskender (Cem Yılmaz) hokkabazdır. Yani aslında sihirbazdır. Ama onun ve çocukluk arkadaşı Maradona'nın (Tuna Orhan) dışında herkes onun hokkabaz olduğunu düşünmektedir. İstanbul'dan hızla kaçmak zorunda kalan ikili, turne programına Sait'i (Mazhar Alanson) de dahil ederek büyük risk alırlar. Baba Sait, İskender'i takdir etmeyi uzun yıllar evvel bırakmıştır. Turne üçlüyü kaynaştırırken, aynı zamanda görkemli bir dağılmaya sebep olur.

FİLMDEN KARELER

(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/hokkabaz/hokkabaz06.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/hokkabaz/hokkabaz01.jpg)
(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/hokkabaz/hokkabaz05.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/hokkabaz/hokkabaz04.jpg)


İKLİMLER

(IMG:http://www.sineport.com/filmres/2006/iklimler.jpg)


Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan
Oyuncular: Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Nazan Kesal, Mehmet Eryılmaz

Senaryo: Nuri Bilge Ceylan
Görüntü Yönetmeni: Gökhan Tiryaki
Kurgu: Ayhan Ergürsel, Nuri Bilge Ceylan
Tür: Dram

Editörün Notu: İnsanlar basit nedenlerle mutlu, daha da basit nedenlerle mutsuz olacak şekilde yaratılmıştır. Aynen basit bir nedenle doğmaları ve daha da basit bir nedenle ölmeleri gibi...

Konu: İsa ve Bahar, ruhlarının sürekli değişen iklimlerinde artık kendilerine ait olmayan bir mutluluğun

FİLMDEN KARELER

(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/iklimler/iklimler02.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/iklimler/iklimler01.jpg)
(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/iklimler/iklimler03.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/iklimler/iklimler05.jpg)


SINAV

(IMG:http://www.sineport.com/filmres/2006/sinav.jpg)

Yönetmen: Ömer Faruk Sorak
Oyuncular: Hümeyra, Altan Erkekli, Güven Kıraç, Kadir Çöpdemir, Jean-Claude Van Damme, Yağmur Atacan

Senaryo: Yiğit Güralp
Görüntü Yönetmeni: Veli Kuzlu
Kurgu: Çağrı Türkkan
Tür: Komedi

Editörün Notu: Aile baskısı, gelecek kaygısı, sınav depresyonu ve bir yandan süregelen yoğun okul temposuyla birlikte öncelikle okuldaki yazılı sorularını ele geçirmekle başlayıp, sonrasında işi ÖSS Soru Bankası Soygununa kadar götüren öğrencilerin heyecan dolu hikayelerini anlatıyor.

Konu: Kahramanlarımızın kendilerine idol olarak gösterdikleri, bir dönemin kopya çekme konusunda uzman sistem karşıtı efsane öğrencisi Levent Lemi; görevi her anlamda kötüye kullanan okul müdürü Rafet; idealist müdür yardımcısı Zeynep Erez; sert matematik öğretmeni Fatma Hoca; çocukların bir yarış atı gibi koşulduğu sınav sisteminin yakın bir tanığı haline gelen jokey baba Urfa'lı Sadettin; hayattaki tek dayanağı oğlu olan Güler; çocuğunun hayatında onurlu yaşamın önemini ısrarla vurgulayan komiser baba Metin; oğlunun hayatını bir saat gibi planlayan Almancı baba Sedat ve bütün derdi bir müzik albümü çıkarmak olan müzik hocası Candan'ın yollarını da aynı temel öykü içinde kesiştiren film Türkiye'nin bir türlü çözüme kavuşamayan eğitim sistemi ve sınav problemini oldukça komik ve eğlenceli, aksiyonu yüksek bir dille anlatıyor...


FİLMDEN KARELER

(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/sinav/sinav02.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/sinav/sinav05.jpg)
(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/sinav/sinav06.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/sinav/sinav01.jpg)


ÖZGÜRLÜK RÜZGARI


(IMG:http://www.sineport.com/filmres/2006/windthatshakes.jpg)

Orjinal Adı: The Wind That Shakes The Barley

Yönetmen: Ken Loach
Oyuncular: Radha Mitchell, Sean Bean, Laurie Holden, Deborah Kara Unger

Senaryo: Paul Laverty
Görüntü Yönetmeni: Barry Ackroyd
Müzik: George Fenton
Kurgu: Jonathan Morris
Tür: Dram, Savaş

Editörün Notu: Cannes Film Festivali'nden daha önce de iki kez Büyük Jüri Ödülü kazanmış olan usta yönetmen Ken Loach, 'Land and Freedom'dan sonra bir kez daha tarihin derinliklerine iniyor. Bu sefer daha önce 'Hidden Agenda' filminde değindiği İrlanda Bağımsızlık Savaşı'na derinlemesine eğiliyor.

Konu: 1920 İrlanda: Köy ve şehirlerden işçiler İrlanda'nın bağımsızlık mücadelesini bastırmak için İngiltere'den yollanan acımasız "Black and Tan - bu grubun lakabı olan çift renkli bir bira" grubuna karşı gönüllü gerilla orduları oluşturmak için bir araya gelirler. Damien vatan sevgisi ve görev bilinciyle doktor olarak yeni başladığı kariyerini bırakıp kardeşi Teddy'yi de çok tehlikeli ve şiddet dolu bir özgürlük savaşına sokar. Özgürlük savaşçılarının kararlı taktikleri İngiliz ordusunu yenilme noktasına getirince iki taraf arasında bir anlaşma yapılır. Ama bu açık zafere rağmen iç savaş patlak verir ve yan yana savaşan aileler kendilerini birbirlerine karşı savaşan düşmanlar olarak buluverirler, bu savaş bağlılıklarını sınadıkları bir sınav halini alacaktır.


FİLMDEN KARELER / MOVIE PICTURES

(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/windthatshakes/windthatshakes02.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/windthatshakes/windthatshakes04.jpg)
(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/windthatshakes/windthatshakes05.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/windthatshakes/windthatshakes06.jpg)


TRANSYLVANIA

(IMG:http://www.sineport.com/filmres/2006/transylvania.jpg)

Orjinal Adı: Transylvania

Yönetmen: Tony Gatlif
Oyuncular: Asia Argento, Amira Casar, Birol Ünel, Alexandra Beaujard

Senaryo: Tony Gatlif
Görüntü Yönetmeni: Céline Bozon
Müzik: Tony Gatlif
Kurgu: Monique Dartonne
Tür: Dram

Editörün Notu: Altın Palmiye'ye değer bulunan ünlü yönetmen Tony Gatlif'in son filmi "Transylvania" Asia Argeto'nun canlandırdığı Zingarina etrafında gelişen bir aşk ve yol öyküsünü konu alıyor.

Konu: Sevdiği adamı aramak için Transylvania'ya giden Zingarina, Sighet'in ünlü festivali'nde aradığı adama rastladığında, artık sevilmediğinin de farkına varır. Bu yolculukta Zingarina'ya koruyucu meleği Marie (Amira Casar) eşlik eder.

Kendisine geçmişini hatırlattığı için Maria'dan ayrılıp herşeye yeniden başlamak isteyen Zingarina'yı ise yeni bir aşk beklemektedir. Genç kadının evi ve bağları olmayan ve değişik aksanlarla pekçok dili konuşabilen esrarengiz bir adam olan yeni aşkını ise; Avrupa Film ödüllerinde "Duvara Karşı" filmindeki rolüyle en iyi erkek oyuncu ödülünü kazanan Birol Ünel canlandırıyor.


FİLMDEN KARELER / MOVIE PICTURES


(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/transylvania/transylvania02.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/transylvania/transylvania01.jpg)
(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/transylvania/transylvania06.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/transylvania/transylvania05.jpg)


GAREZ 2

(IMG:http://www.sineport.com/filmres/2006/grudge2.jpg)


Orjinal Adı: The Grudge 2

Yönetmen: Takashi Shimizu
Oyuncular: Sarah Michelle Gellar, Amber Tamblyn, Edison Chen, Arielle Kebbel

Senaryo: Stephen Susco
Görüntü Yönetmeni: Katsumi Yanagishima
Müzik: Christopher Young
Kurgu: Jeff Betancourt
Tür: Korku - Gerilim - Dram

Editörün Notu: Film, yanan bir evden çıkarak etrafa dağılan, görünüşte birbirleriyle bağlantısız bir grup kazazedenin üzerine dehşet verici bir lanet çökerten, intikam peşindeki garez dolu varlığın ardında yatan karanlık sırrı irdeliyor.

Konu: Aubrey Davis yatalak annesi Bayan Davis'ten kız kardeşi Karen'ın Japonya'da bir hastanede olduğunu öğrenir. Aubrey, aynı zamanda, Tokyo'da bir evde çıkardığı yangın sonucu erkek arkadaşının ölmesi nedeniyle Karen'ın soruşturma altında olduğunu da öğrenir. Bayan Davis oraya gidemeyecek kadar hasta olduğu için, Tokyo'ya gidip kız kardeşini eve getirme görevi Aubrey'ye düşer.

Genç kızın Tokyo'ya varmasından kısa süre sonra, foto muhabir Eason Aubrey'yi ablası Karen'ın görünmeyen ve tehlikeli bir şeyin esareti altında olduğu konusunda uyarır.

Allison Tokyo'da uluslararası bir okulda okumaktadır. Okulun "popülerleri" Vanessa ve Miyuki'nin grubuna girmek için umutsuzca çabalamaktadır. Bu uğurda, onlarla iyi geçinmek adına, bir çok açıklanamamış ölüm ve ortadan kaybolmaların yaşandığı, yanmış ve gizemli bir eve girmek de dahil olmak üzere, istedikleri her şeyi yapmaya hazırdır.

İçine kapanık bir genç olan Jake dul babası Bill'in Trish'le nişanlanmasından memnun değildir. Hâlâ annesinin yasını tutmakta olan Jake, ablası Lacey'nin müstakbel üvey annesiyle neden bu kadar iyi geçindiğini anlamamaktadır. Ayrıca, yan komşularından birinin kaçamak davranışlarına da anlam verememektedir. Apartmandaki herkes günden güne tuhaflaşmaktadır sanki.

Hepsi birer birer, yanan evden kurtulup yoluna çıkan herkesi etkisi altına alan "Garez" adlı kötü lanetin pençesine düşerler.


FİLMDEN KARELER / MOVIE PICTURES

(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/grudge2/grudge202.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/grudge2/grudge201.jpg)
(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/grudge2/grudge204.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/grudge2/grudge206.jpg)


PARTİ HAYVANLARI

(IMG:http://www.sineport.com/filmres/2006/barnyard.jpg)


Orjinal Adı: Barnyard

Yönetmen: Steve Oedekerk
Seslendirenler:Kevin James, Courteney Cox, Sam Elliott, Danny Glover, Wanda Sykes

Senaryo: Steve Oedekerk
Görüntü Yönetmeni:
Müzik: John Debney
Kurgu: Paul D. Calder
Tür: Animasyon / Komedi

Editörün Notu: Espritüel ineğimiz Otis için şamata yapmak çok önemlidir. O ve en iyi arkadaşları - fare Pip, yaban gelinciği Freddy, horoz Peck ve domuz Pig - dünya çapında muzip hayvanlardır ve gülmek için her zaman bir sebep bulurlar

Konu: Çiftlik sahibine göre çiftlikte herşey yolundadır. Tüm hayvanların güvenliği ve esenliği sağlanmıştır. Ancak çiftçi gözden kaybolunca gözcü koyunun "Engel kalmadı!" diye bağırmasıyla birlikte çiftlikteki tüm hayvanlar iki ayakları üzerine kalkarak dans etmeye, şarkılar söyleyip TV izlemeye, çeşit çeşit şakalar yapmaya başlarlar. Çiftlikte şamatanın startı verilmiştir.

Otis'in babası Ben, çiftlikteki herşeyin yolunda gitmesini sağlayan bir inektir. Her sabah çiftlik işleriyle ilgili bir toplantı düzenler ve ortak düşman çakallarla ilgili bazı uyarılarda bulunur. Baba Ben'in artık yönetecek gücü kalmayınca çiftlikteki düzeni Otis sağlamaya çalışır. Düzeni sağlayan Ben gibi birisi olmayınca çiftlikte tam bir kaos yaşanmaya başlar. Böyle olunca da hayvanların en gizli sırrını çiftçinin fark etmesi uzun sürmez. Öte yandan entrikacı çakallar da çiftliği ele geçirme zamanının artık geldiğini düşünmeye başlamışlardır.


FİLMDEN KARELER / MOVIE PICTURES

(IMG:http:// www.sineport.com/vizyon/resim/2006/barnyard/barnyard02.jpg ) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/barnyard/barnyard04.jpg)
(IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/barnyard/barnyard05.jpg) (IMG:http://www.sineport.com/vizyon/resim/2006/barnyard/barnyard06.jpg)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
ecz_guven
Çaylak Kullanıcı
Çaylak Kullanıcı
ecz_guven

Erkek Mesaj Sayısı : 237
Kayıt tarihi : 22/08/08

filmler ve tanıtımları... Empty
MesajKonu: Geri: filmler ve tanıtımları...   filmler ve tanıtımları... I_icon_minitimeC.tesi Ağus. 30, 2008 10:13 pm

izlemek için linki kopyalayıp internetten girin Very Happy:D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
filmler ve tanıtımları...
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
URBAN :: Sinema&Tiyatro :: Sinema-
Buraya geçin: